Založ si blog

Aha ho. .

Deň ako stvorený na výlet do prírody.

Niekto sa potí pred všetečnými otázkami novinárov,iný zas naopak,využívajúc posledné,ešte ako tak teplé slnečné lúče neskorého babieho leta,vyrazili smerom k zrúcanine hradu.Jediné čo tieto dve skupinky spája je to,že pred verejnosťou demonštrujú riešenie rómskej problematiky.Tento pálčivý problém/ako ho správne v jednej TV debate ohraničil nový splnomocnenec vlády pre rómsku otázku/započal pred dvadsiatimi dvoma rokmi ako dôsledok zámeny pojmov demokracia a povinnosť.

Ale teraz sa pozrieme bližšie na tých takzvaných turistov.Aha ho,aké to prekvapenie veď to nie je nik iný ako náš exminister kultúry spolu s exštátnou tajomníčkou MPSVaR.Nuž u exministra ma to ani neprekvapuje,veď to má už nacvičené,pretože niekoľko krát už vystúpil na Krásnu Hôrku,odkiaľ nás uisťoval o okamžitom riešení uvedenia tejto kultúrnej pamiatky do ešte lepšieho stavu ako pred ničivými plameňmi.

Ale čo tu hľadá tá zakomplexovaná mladá „dáma“?Určite sa to čoskoro dozvieme,veď ako riešiť odnímanie detí slovenským rodičom v Anglicku,či opľúvanie predchodkyne jej šéfa,nám už niekoľko krát pred kamerami prezentovala.Žiaľ vždy v slovníku hodnému jej dosiahnutého vzdelania.

Na hrade je samozrejme už všetko presne naaranžované a za prítomnosti všadeprítomných redaktorov istej súkromnej televízie/JóóóJ skoro som uviedol jej názov/a show sa môže začať.Na scénu vstupuje podarená dvojica aby tu akoby náhodou našli tvrdo pracovať až troch rómov v naleštených novučičkých pracovných odevoch s hrdým nápisom na chrbte PRÁCA namiesto DÁVOK.

A teraz nastupuje náš agitátor,ktorý neúnavne vysvetľuje pracovitým rómom,ako sa im bude sveta žiť,keď budú pracovať a za to budú dostávať minimálne minimálnu mzdu.A prichádza aj na našu vzdelanú dámu s írečitým spôsobom vyjadrovania sa.My sme sem za Vami prišli osobne,kým ostatný o tom iba tliachajú./Zrejme pod tým čo s nej vyliezlo mala na mysli tú spoločnosť,ktorá sa potila pred novinármi/

Samozrejme,že podľa vopred vypracovaného scenára,bola zem v okruhu všadeprítomného sliedivého oka kamery,náležite skyprená,upravená,budiac dojem,že tu sa tvrdo pracuje.A slová chvály sa na hlavy zapírených rómov len tak valili.I keď prišlo k nejakej tej nezrovnalosti/v slabej chvíli jeden z „pracujúcich“ /keď po nekonečnom preslove exministra to už nevydržal a zahlásil.“Len aby sme s toho niečo aj mali“,čím zrejme vyrazil dych prítomným turistom,pretože príval slov ustal a s pocitom dobre odvedenej propagácie toho čo by v každej dobre spravovanej spoločnosti malo byť samozrejmosťou,sa rozišli a s určitým odstupom ich nasledovali aj „pracovitý“romovia.

Chcem však veriť,že nie je všetkým dňom koniec,a že táto partička sa zíde na inom mieste,možno v pozmenenej zostave ale s chuťou a oduševním ohlupovať národ.Lebo oni sú tí naj,lebo aj keď sa sem tam stane,že prestrelia,tak ich patentom je patent na rozum.

Rok s rokom sa stretol. .. .

28.04.2016

a sú tu opäť kortešačky s našimi slávne neslávnymi hokejovými reprezentantmi.Jeden má zranenie ruky,iný nohy,ďalší kojí atď .Rok čo rok to isté, samé výhovorky.Až do vypadnutia z play viac »

A opäť je to tu. ..

26.02.2014

Nedá mi,aby som nereagoval na niekoho neznámeho z redakčného tímu Pravda k tomu,že je opäť nepovolená diskusia k článkom o správaní sa rómov k starším ľudom.Nie je to po prvý krát,keď viac »

Kde sa zašila ombudsmanka?

13.02.2014

Polícia po brutalnych útokoch zasahovala a zatýkala v osadách. Húfne sa sťahujú z Luníka IX do Belgicka. Tak toto sú najnovšie správy z článkov v Pravde,ku ktorým nie je možné pridávať viac »

Barack Obama

Barack Obama pricestoval na trojdňovú návštevu Nového Zélandu

21.03.2018 11:32

Americký exprezident však neplánuje odpovedať na otázky novinárov.

1941, 2. svetová vojna, slovenskí vojaci, armáda, novosibirsk, rusko

Vo veku 97 rokov zomrel bývalý člen RAF Zbyšek Nečas-Pemberton

21.03.2018 11:17

Rodák z Moravy pôsobil počas druhej svetovej vojny ako palubný radarový operátor na lietadlách Beaufighter a Mosquito.

Jeff Bezos, Amazon

Amazon predbehol v trhovej hodnote Alphabet (Google)

21.03.2018 11:14

Americký internetový predajca Amazon.com v utorok prekonal prvýkrát v trhovej kapitalizácii Alphabet, materskú firmu Googlu.

kaddáfí Sarkozy

Na Sarkozyho padol Kaddáfího tieň

21.03.2018 11:00

Trvalo to päť rokov. Päť rokov odvtedy, čo novinári zverejnili podozrenie, že kampaň exprezidenta Sarkozyho nelegálne financoval aj režim líbyjského vodcu Kaddáfího.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 7453x
Priemerná čítanosť článkov: 1065x

Autor blogu

Kategórie